Wiedza

4 powody, dla których klienci unikają restauracji

autor wpisu

Magdalena Kornelska
Specjalista ds. marketingu restauracji


Prowadzenie lokalu gastronomicznego to duże wyzwanie, a systematyczne zwiększanie ilości zamówień w restauracji to cel każdego restauratora. 

Na sukces w tej branży składa się wiele elementów. Aby go odnieść, trzeba być czujnym i reagować na wszystkie niepokojące sygnały. Bądź świadomy zagrożeń, dowiedz się dlaczego ludzie nie chcą jadać w restauracjach. Poniżej przedstawiamy kilka powodów.


1. Skomplikowane menu

Okazuje się, że zbyt obszerne menu działa odpychająco na klientów. Badania prowadzone na Bournemouth University wykazały, że w każdej grupie konsumentów można wyznaczyć “przyswajalną” liczbę pozycji. Przykładowo w lokalach typu fast-food klienci oczekują maksymalnie `sześciu pozycji w każdej kategorii, podczas gdy w ekskluzywnych restauracjach siedmiu rodzajów przystawek i deserów oraz 10 dań głównych. Skomplikowany, złożony układ karty i tajemnicze opisy serwowanych posiłków też nie są wskazane.


2. Zabójcza atmosfera

Złe wrażenie nie przekłada się na zwiększanie ilości zamówień w restauracji. Klimat Twojego lokalu oddziałuje na wszystkie zmysły klientów. Zapachy, dźwięki i kolory w restauracji mają ogromne znaczenie. Wizyta w restauracji musi sprawiać przyjemność. Powinieneś zadbać o odpowiedni wystrój i oprawę.


3. Niekonsekwencja

Klienci nie lubią być zaskakiwani, na pewno nie jakością zamawianych posiłków, muszą wiedzieć, czego mogą się spodziewać, wybierając miejsce, w którym można zjeść. W lokalu powinny obowiązywać ustalone standardy. Dbając o jakość jedzenia i obsługi, możesz spodziewać się zwiększania ilości zamówień w restauracji.


4. Nieobecność

Tak jak obecność właściciela  w restauracji jest kluczem do dobrego nią zarządzania, tak aktywna obecność restauracji w Internecie umożliwia dotarcie do większej grupy klientów. Media społecznościowe to bardzo ważny kanał komunikacji. Samo posiadanie strony internetowej czy profilu Facebook to za mało. Restauracje prześcigają się w konkursach popularności. Jeśli Twój fanpage świeci pustkami, potencjalny klient będzie się zastanawiał, dlaczego tak jest. Jeśli wejdzie na profil, który tętni życiem, wpisy dodawane są regularnie, a fani angażują się w dyskusje, pomyśli: “To naprawdę dobra restauracja, tyle osób nie może się mylić.”


Potrzebujesz doradztwa gastronomicznego?  Zadzwoń do nas.


comments powered by Disqus