Zamawianie na Facebooku w Vulcano Buono

Case Study

Vulcano Buono to niewielka pizzeria zlokalizowana na wrocławskim Nowym Dworze, w której skosztować można prawdziwej, włoskiej pizzy.

Problem

Vulcano Buono ze swoimi klientami komunikuje się głównie za pośrednictwem Facebooka. Na swoim fanpage’u pizzeria zgromadziła już kilkaset fanów. Z uwagi na ogromny potencjał jaki drzemie w mediach społecznościowych, Facebook miał stać się nie tylko kanałem komunikacji, ale generować większą liczbę zamówień.


Rozwiązanie

Pizzeria poza stroną www ze zintegrowanym z nią systemem zamówień online, uruchomiła również zamawianie na fanpage’u. Dzięki temu specjały kuchni włoskiej można zamawiać bezpośrednio na Facebooku.


Efekty

Klienci i fani Vulcano Buono mogą zapoznać się z menu i złożyć zamówienie przez Internet, wypełniając krótki formularz dostawy. Aż 63% wszystkich zamówień onilne składanych jest przez Facebooka.

"UpMenu to oprogramowanie przyjazne nie tylko dużym sieciom, ale też pojedynczym, mniejszym restauracjom. Vulcano Buono jest tego doskonałym dowodem. Uruchomienie zamawiania na Facebooku było strzałem w dziesiątkę. Polecam!"

Emanuele Guarnieri
Właściciel, Vulcano Buono