Podpowiedzi sprzedażowe w Noodle w Pudle

Case Study

">"Orientuj się na Orient. Zamieszaj w woku. Przychodź na gotowe..." - to fragment manifestu ogólnopolskiej sieci restauracji Noodle w Pudle oferującej orientalne jedzenie w postaci kultowych pudeł.

Problem

Po uruchomieniu systemu zamówień online pod własną marką z wykorzystaniem UpMenu sieć Noodle w Pudle oczekiwała zwiększenia wartości pojedynczego zamówienia.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy uruchomienie tzw. podpowiedzi sprzedażowych, które aktywują się automatycznie podczas dokonywania przez Klientów zakupów online jako propozycje wybranych produktów dodatkowych. Postawiliśmy na polecanie napojów i przekąsek, które uzupełniają podstawową ofertę. Klienci często zapominają o tych produktach podczas komponowania zamówienia.

Efekty

Są niesamowite. 

  • Po uruchomieniu podpowiedzi sprzedażowych 81% napojów i 62% przekąsek sprzedawanych jest właśnie w ten sposób
  • Przed uruchomieniem podpowiedzi napoje kupowane były tylko przy 1,7% zamówień, a przekąski w przypadku 11,9% zamówień, po uruchomieniu podpowiedzi wskaźnik ten dla napojów wzrósł do 11,9%, a dla przekąsek do 16,7% zamówień - oznacza to,że podpowiedzi sprzedażowe spowodowały wzrost 5-krotny wzrost sprzedaży napojów i o 50% wzrost sprzedaży przekąsek (wyniki dotyczą tylko sprzedaży online przez system UpMenu)
  • 4,7% to wzrost średniej wartości zamówienia po uruchomieniu podpowiedzi sprzedażowych

Dane za okres: 01.11.2012 do 12.01.2013