Kampania SMS dla Hellady

Case Study

Hellada to grecka tawerna w samym środku Krakowa. Gorące, śródziemnomorskie klimaty i przepyszna grecka kuchnia komponowana z pasją i starannością to największe zalety tej restauracji.


Problem

Hellada chciała zwiększyć miesięczny obrót z zamówień przez Internet.Rozwiązanie

W ramach działań marketingowych zaproponowaliśmy kampanię SMS. W pierwszej fazie w systemie UpMenu skonfigurowaliśmy promocję dla lokalu. Na potrzeby kampanii wygenerowaliśmy kody rabatowe upoważniające do jednorazowego skorzystanie ze zniżki -20% na zamówienia online. W kolejnym etapie skorzystaliśmy z kolejnej funkcjonalności systemu UpMenu, który automatycznie buduje bazę numerów klientów. Do klientów Hellady wysłaliśmy dwie wiadomości SMS. W pierwszej wiadomości poinformowaliśmy o przyznanym rabacie. Po 3 dniach osoby, które nie dokonały zamówienia, otrzymały SMS’y przypominające z terminem zakończenia promocji.Efekty

Aż 16,4 % klientów złożyło zamówienie. W czasie trwania promocji zanotowaliśmy prawie dwa razy więcej odsłon menu w porównaniu z tym samym okresem w tygodniu poprzedzającym kampanię SMS. Wygenerowana sprzedaż stanowiła 25,8% miesięcznego obrotu z zamówień internetowych. Dodatkowo w porównaniu do poprzedniego miesiąca wyniki sprzedaży online wzrosły o ponad 18%.


"System UpMenu jest prosty w obsłudze, to bardzo dobre i skuteczne narzędzie. Zamierzamy podjąć współpracę z firmą Tastysoft także w innych obszarach. Wysoki poziom kompetencji i fachowa obsługa - to ich znaki rozpoznawcze. Firma zasługuje na miano wzorowego Partnera"

Łukasz Mosór
Właściciel, Hellada