Wdrożenie sprzedaży online w Noodle w Pudle

Case Study

"Orientuj się na Orient. Zamieszaj w woku. Przychodź na gotowe..." - to fragment manifestu ogólnopolskiej sieci restauracji Noodle w Pudle oferującej orientalne jedzenie w postaci kultowych pudeł.

Problem

Sieć poszukiwała profesjonalnego systemu do obsługi zamówień przez Internet, który uzupełniłby tradycyjny kanał sprzedaży telefonicznej. Przy wielu lokalach działających w sieci problem stanowiła też słaba elastyczność dotychczasowej strony internetowej, która nie pozwalała wystarczająco szybko i sprawnie wprowadzać na niej zmian i reagować na potrzeby rynku.

Rozwiązanie

Wdrożenie rozpoczęliśmy od analizy problemów i potrzeb sieci.
Wypracowane rozwiązania obejmowały m.in.:

  • przeniesienie dotychczasowej strony www na system zarządzania treścią wbudowany w UpMenu - pozwoliło to usprawnić proces zarządzania danymi wszystkich lokali w sieci, obszarami dostaw oraz ofertą poszczególnych placówek. Przeniesienie strony www wiązało się z zakodowaniem od podstaw większości mechanizmów jednak bez wprowadzania znaczących zmian w wyglądzie strony.
  • jednoczesna obsługa wielu lokali sieci wymagała przebudowy struktury strony tak, aby dać możliwość automatycznego wyszukania lokalu dowożącego pod wskazany przez Klienta adres. Rozwiązanie to skróciło czas poszukiwania przez Klientów odpowiedniego lokalu, co ma bezpośredni wpływ na wielkość sprzedaży.
  • kolejnym ważnym elementem rozwiązania była konfiguracja współdzielonego menu dla wszystkich lokali w sieci. Każdy lokal “Noodle w Pudle” posiada jednakową ofertę, więc współdzielone menu pozwoliło na usprawnienie zarządzania ofertą wielu lokali jednocześnie.
  • ostatnim elementem wdrożenia było dostarczenie lokalom urządzeń mobilnych do odbierania zamówień oraz uruchomienie nowej strony internetowej wraz z możliwością składania zamówień online bezpośrednio na www.noodlewpudle.pl

Efekty

Pozytywnie zaskoczyły wszystkich.
Klienci bardzo chętnie korzystają z zamówień przez Internet.
Dotychczasowa współpraca zaowocowała nie tylko wzrostem sprzedaży online, ale otworzyła drogę do dalszych usprawnień w sieci. Klienci bardzo chętnie zapisują się na newsletter. Wspólnie z siecią pracujemy też nad poprawą lojalności wsród Klientów Noodle w Pudle.

Dane za okres: 01.11.2012 - 31.01.2013

"Współpracę z firma Tastysoft podjęliśmy w czwartym kwartale 2012 roku. Główną zaletą firmy Tastysoft jest elastyczność, profesjonalizm i umiejętność dostosowania swojej oferty do potrzeb Klienta. Bardzo dobry kontakt z przedstawicielami firmy pozwala na uwzględnienie wszelkich uwag i sugestii zgłaszanych w trakcie współpracy, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w dążeniu do wyznaczonych celów. Polecam firmę Tastysoft jako rzetelnego Partnera biznesowego."

Karina Królikowska
Brand Manager, Urban Foods (Noodle w Pudle)