UpMenu Blog

Ty też ignorujesz 94% opinii ?


Zastanawiałeś się na pewno co najczęściej komentują Twoi klienci.

Właśnie przebadaliśmy wiele tysięcy opinii  umieszczonych przez  klientów restauracji korzystających z UpMenu przy zamawianiu jedzenia do domów i biur.  Wyniki są bardzo ciekawe.

Wbrew obiegowym opiniom, że komentuje się przede wszystkim to co złe okazuje się, że tylko 26,55% zamieszczonych komentarzy jest negatywna. Pozytywny komentarz zostawiła zaś grubo ponad połowa - 62,97%.  

Z spośród opisywanych negatywnych doświadczeń dominuje niesmaczne lub zimne jedzenie -10,64%,  następnie spóźniona dostawa lub wręcz niewykonanie zamówienia - 10,4%.


Spora liczba klientów zostawiła też negatywny komentarz z powodu kłopotów z komunikacją- 6,51% czego powodem jest najczęściej nieaktualna strona internetowa restauracji , zbyt wysokiej ceny - 3,22% lub niekompletnego zamówienia - 3,56%.

Co martwi,  bardzo słabo wypada niestety zainteresowanie samych restauratorów komentarzami  zostawianymi przez konsumentów. Opinie z odpowiedzią restauratora to tylko - 6,04% ! To oznacza ni mniej ni więcej, że restauratorzy ignorują 94% wypowiedzi sowich klientów!

Wart uwagi jest też fakt, że odpowiadano najczęściej tylko na pozytywne komentarze, pozostawiając bez odpowiedzi skargi i uwagi. Aby nie ignorować swoich klientów wystarczy bardzo krótka odpowiedź. Pamiętajmy że  w lwiej części przypadków sam fakt zwrócenia uwagi na komentarz klienta a nie szczegółowa treść odpowiedzi ma znaczenie.

A czy Ty regularnie przeglądasz komentarze o Twojej restauracji?


Jeżeli zaciekwaił Cię powyższy artykuł zobacz też ten: Jak podwoić sprzedaż w restauracji BEZ zwiększania liczby nowych klientów.

Polecamy

Zamów prezentację UpMenu
comments powered by Disqus