UpMenu Blog

Sprzedaż jedzenia na wynos po amerykańsku


W Polsce klienci najczęściej obsługiwani są na miejscu - w lokalu lub zamawiają posiłki z dowozem. W amerykańskich restauracjach natomiast coraz popularniejsza jest sprzedaż jedzenia na wynos. 


Koncepcja jest prosta: klient składa zamówienie telefonicznie lub przez Internet, jedzie do restauracji i otrzymuje zapakowany posiłek prosto do samochodu. Okazuje się, że włączenie do oferty możliwości składania zamówień, które klienci odbierają sami niesie ze sobą obopólne korzyści. Z perspektywy restauratora sprzedaż jedzenia na wynos to sposób na ograniczenie kosztów obsługi w lokalu i wyeliminowanie kosztów dowozu do klienta. Dla gości restauracji to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że nie muszą czekać w kolejkach, a zamówienie mogą odebrać np. w drodze z pracy bez konieczności umawiania się z dostawcą.

To, co jest ważne przy uruchamianiu takiej formy sprzedaży to zadbanie o miejsca postojowe w pobliżu restauracji oraz odpowiednie opakowania, które pozwolą na bezpieczne przewiezienie posiłków.
Polecamy

Zamów prezentację UpMenu
comments powered by Disqus