UpMenu Blog

5 metod na lepsze wyniki restauracji dzięki lokalnej społeczności.


Każdy właściciel restauracji chce, aby jego lokal odniósł sukces, jednak przez ogromną konkurencję panującą na rynku gastronomicznym  jest to naprawdę trudne. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże sieci restauracji.
Dlatego też najprostszym sposobem na wybicie się ponad konkurencje jest dopasowanie się do lokalnej społeczności czyli po prostu do klientów z danej okolicy.
Oto 5 sposobów jak tego dokonać.
 

1. Serwuj to co popularne.

Komponując menu restauracji warto zwrócić uwagę na popularne w danym regionie dania i napoje.
Dobrym przykładem może być piernik marchewkowy, który stał się ostatnio bardzo popularny w woj. łódzkim, jednak w swojej ofercie posiada go raptem kilka restauracji.
Warto też zaznaczyć, że coraz więcej klientów chce wiedzieć skąd pochodzą surowce wykorzystywane w restauracjach, dlatego też korzystnie będzie wyszczególnić w menu te pozycje, które są przygotowywane z produktów regionalnych.
 

2. Wspieraj wydarzenia kulturowe.

Bardzo dobrym sposobem na wpasowanie się w lokalną społeczność jest wspieranie różnego rodzaju wydarzeń kulturowych jak np.: Street Food Festival, „Zawieszona Kawa” czy  Noc Muzeów o której więcej tutaj.

http://www.upmenu.com/blog/noc-muzeow-jak-wykorzystac-takie-wydarzenia-do-zwiekszania-sprzedazy-w-restauracji
 

3. Blogerzy Twoi nowi sprzymierzeńcy.

W ostatnich czasach można zauważyć ogromny boom na wszelkiego rodzaju blogi o gastronomii.
Dlatego też  dobrym pomysłem może być zaproszenie do restauracji lokalnych blogerów, którzy po wizycie w Twoim lokalu opiszą go co pozwoli zwiększyć ilość klientów i wypromować lokal.
 

4. Członkostwo.

Duże znaczenie w budowaniu lojalność lokalnych klientów ma członkostwo w różnych stowarzyszeniach zrzeszających restauratorów takich jak np.:HoReCa, Akademia Gastronomiczna czy Polskie Stowarzyszenie Pracowników Hotelarstwa i Gastronomii.
Pozwala to zwiększyć zaufanie klientów do lokalu oraz sprawia, że jest on lepiej widoczny na tle konkurencji.
 

5. Uwidocznij logo.

Budowanie popularności własnej marki jest bardzo istotnym elementem kampanii marketingowej i budowania u klientów przywiązania do lokalu. Dlatego też warto inwestować np.: w logo lokalu na opakowaniach na wynos czy samochodach dostarczających zamówienia.
 

A jak Ty zachęcasz lokalnych klientów do odwiedzenia Twojego lokalu? - podziel się swoją opinią w komentarzu.

Jeśli ten artykuł uważasz za pomocny - udostępnij go innym.

 
Polecamy

Zamów prezentację UpMenu
comments powered by Disqus