UpMenu Blog

5 sposobów na lepsze menu.


Każdy człowiek odwiedza w swoim życiu wiele restauracji i czyta wiele różnych menu, a czasami okazuje się, że przeczytanie go to nie lada wyzwanie. A to właśnie menu decyduje ile i czy w ogóle coś zamówimy.

Problemy te dotyczą zarówno menu klasycznego jak i menu na stronie www  i w systemach zamówień online, dlatego warto zapoznać się z tymi 5 radami które sprawią, że będzie ono atrakcyjniejsze dla klienta co pozwoli podnieść zyski.


1. Pochodzenie ma znaczenie.

Opisując oferowane potrawy staraj się powiedzieć klientowi skąd one pochodzą np.

„Ręcznie panierowane i smażone kalmary z sosem neapolitańskim” Odniesienie do miejsca pochodzenia podnosi autentyczność i pozwala gościowi łatwo rozpoznać kuchnie regionalne.

To samo tyczy się składników z których zostały one wykonane.


2.Informacje o alergenach.

Poinformowanie w widoczny sposób o zawartych w oferowanych potrawach alergenach pozwoli zachęcić często pomijaną grupę klientów jaką są uczuleniowcy, a jak wiadomo więcej klientów, większy zysk.


3. Składniki zrobione na miejscu.

Niektóre składniki Twoja restauracja może produkować sama są to np. sosy, a widoczne poinformowanie gościa o tym fakcie w menu i informacja, że może ich spróbować tylko w Twoim lokalu zachęci go do ponownych odwiedzin i sprawi ,że wyróżnisz się na tle konkurencji.


4. Krótko i zwięźle.

Ograniczenie ilości pozycji w menu sprawi, że klient będzie miał prostszy wybór a tobie pozwoli na znaczne oszczędności . Więcej możesz przeczytać tutaj.

http://www.upmenu.com/blog/najwieksi-skracaja-swoje-menu


5. Słowa klucze.

Prawie wszystkie rzeczy wykonane ręcznie są wyższej jakości niż ich masowo produkowane odpowiedniki.  Właśnie dlatego goście, szczególnie w nie co droższym lokalu chętniej zamówią np.: ręcznie bitą śmietanę lub świeżo wyciskany sok - układając menu nie zapomnij o tym wspomnieć.

Teraz gdy wiesz już jak zmienić Swoje menu zobacz jak wpłynie to na sprzedaż w Twoim lokalu.
Polecamy

Zamów prezentację UpMenu
comments powered by Disqus