UpMenu Blog

4 rady jak wykorzystać produkty regionalne w restauracji.


Jednym z najpopularniejszych obecnie trendów w branży HoReCa są potrawy i produkty lokalne. Warto postawić na produkty wytarzane według tradycyjnych receptur, gdyż dzięki ich obecności menu restauracji nabiera charakteru i niepowtarzalności. W wielu krajach europejskich żywność regionalna ma swoje certyfikaty jakości, również w Polsce.
Dlatego też postanowiliśmy stworzyć listę 4 pomysłów na wykorzystanie regionalnych potraw i napojów w menu restauracji.

1.Lokalni wytwórcy.

Niezależnie od lokalizacji Twojego lokalu wszędzie możesz znaleźć regionalne produkty.
Mogą to być np.: oscypki, rogale św. Marcina, andruty kaliskie, śledzie kaszubskie, cydr lubelski czy wiele innych owoców, warzyw, kiełbas, wędlin, piw i win.
Produkty takie mimo nieco wyższej ceny oferują doskonały smak i jakość a coraz bardziej świadomi klienci na pewno nie pozostaną obojętni wobec takiej oferty.
Dużą bazę produktów regionalnych i tradycyjnych można znaleźć na tej stronie.

http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tr

adycyjnych

2. Produkty sezonowe.

Żywność sezonowa czyli grzyby, owoce, warzywa i wiele innych są świetnym urozmaiceniem menu restauracji i cieszą się one szczególną popularnością. Dlatego też są one idealne jako dodatek do menu, ale mogą nie sprawdzić się jako stały element ze względu na sezonową dostępność. Jest to też świetna okazja by zachęcić wegetarian (o których więcej w tym artykule) do odwiedzenia lokalu.

http://www.upmenu.com/blog/wegetarianie-twoi-nowi-klienci

3. Lokalne piwo, wino i soki.

Nie tylko regionalne jedzenie cieszy się popularnością. Lokalne destylaty, wina, piwa czy likiery i nalewki sporządzane według starych receptur również biją rekordy sprzedaży. Lokalne alkohole są też świetnym pretekstem do organizacji degustacji czy eventów np. wspólnie z klubem miłośników wina lub lokalnym producentem piwa.

4.  Gdzie kupić.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest organizacja zakupu i dostawy produktów regionalnych do restauracji. Dobrym sposobem na zakup tych produktów jest regularne odwiedzanie rynków rolniczych, zajmuje to czas i zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu może być po prostu niemożliwe. Dlatego też najlepszym wyborem będzie nawiązanie współpracy z konkretnym producentem lub spółdzielnią i regularne dostawy surowców bezpośrednio do Twojej restauracji.

A czy Twoja restauracja oferuje produkty regionalne?
Polecamy

Zamów prezentację UpMenu
comments powered by Disqus